Wiele osób chce odpocząć od zgiełku miasta, codziennych obowiązków, wypocząć na łonie natury, aktywnie spędzić czas.

Możemy na weekend czy na dłuższy urlop wybrać się do Kazimierza Dolnego, jest to niewielkie miasteczko w województwie lubelskim, malowniczo położone nad Wisłą. Do Kazimierza Dolnego przyjeżdżają turyści z całej Polski, możemy również zwiedzać okolicę oraz pobliskie miasta, takie jak Janowiec, Puławy czy Nałęczów, które również mają wiele atrakcji dla turystów.

Odpoczynek w Kazimierzu Dolnym

Domki do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny słynie z pięknej zabudowy, która pochodzi z XVI wieku. Znajdziemy tu brukowany rynek ze studnią pośrodku, kamienice, spichlerze, basztę, ruiny zamku, klasztor, kościół farny, galerie sztuki. Osoby, które wolą aktywny wypoczynek, mogą udać się na spacer bulwarem wiślanym, zobaczyć kamieniołomy, wąwozy lessowe, okoliczne winnice. Możemy również wypożyczyć rowery, znajdziemy wiele ścieżek rowerowych, tras spacerowych w okolicy. Zimą możemy skorzystać z wyciągów narciarskich, latem organizowane są rejsy po Wiśle, jak również ciekawe festiwale filmowe, muzyczne, folklorystyczne.

W Kazimierzu Dolnym możemy również zakupić wiele pięknych pamiątek, obrazy lokalnych artystów, dzieła sztuki, wyroby rękodzielnicze. W piekarni możemy zakupić lokalny przysmak, koguta z ciasta, w restauracjach serwowane są pyszne posiłki, warto spróbować lokalnej kuchni. Z Kazimierza Dolnego możemy przeprawić się promem do Janowca, zwiedzić ruiny zamku, blisko jest również do Puław i Nałęczowa, gdzie również na turystów czeka wiele atrakcji.

Na stronie https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/bedac-u-nas możemy znaleźć szczegółową ofertę ośrodka, zapoznać się z atrakcjami na miejscu i w okolicach, zarezerwować pobyt. Ośrodek wypoczynkowy Moje Miejsce Kazimierz jest przyjazne dla zwierząt, możemy zatem na urlop zabrać swojego pupila, psa czy kota. Domki posiadają ogrodzone ogródki, teren również jest ogrodzony, zatem nasz zwierzak będzie bezpieczny. Dzieci również znajdą na miejscu wiele atrakcji, plac zabaw z trampolinami, basen na zewnątrz, jacuzzi, rodzicom spodoba się sauna, miejsce na ognisko, boiska sportowe, sala rekreacyjna.