Wyroby skórzane takie jak paski, portfele czy też torebki cieszą się dużym zainteresowaniem klientów ze względu na trwałość, naturalny wygląd oraz funkcjonalność.

Możemy nabyć wiele wyrobów oferowanych przez kaletników, są to produkty wykonywane ręcznie, które charakteryzują się oryginalnym wyglądem. Kaletnik wie jaki rodzaj skóry dobrać do danego produktu aby uzyskać wysoką jakość oraz trwałość.

Dlaczego warto wybrać portfel ze skóry naturalnej?

Ręcznie robione portfele skórzane

Portfel z prawdziwej skóry jest dobrym pomysłem na prezent, wyroby z wysokiej jakości materiałów służą przez wiele lat. Często poszukujemy portfela z prawdziwej skóry, dzięki temu mamy pewność, że będzie to wyrób wytrzymały oraz solidnie wykonany. Możemy wybierać portfele zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn z różnych rodzajów skóry. Dostępne są także wyroby kaletnicze, są to portfele ręcznie robione, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Z portfela korzystamy na co dzień, nosimy go w kieszeni, dlatego warto zadbać aby był wykonany ze skóry wysokiej jakości, odpowiednio zaimpregnowanej. Kaletnik wykorzystuje mocne nici, dzięki czemu portfel będzie służył nam przez wiele lat. Często są to portfele składające się z kilku warstw skóry, dzięki czemu łatwiej możemy uzyskać pożądane właściwości. W przypadku portfeli ręcznie robionych możemy zamówić indywidualny wyrób, który możemy dostosować do własnych potrzeb, określić ilość przegródek oraz miejsc na karty

Kaletnik wykonuje portfele ręcznie, wykorzystuje odpowiednie narzędzia, może zastosować różne rodzaje zamykania portfela, mogą być do napy. Dostępne są oczywiście różne kolory, możemy wybrać portfel brązowy lub też czarny, kaletnik może barwić skórę na wiele różnych kolorów dopasowanych do potrzeb klienta. Kaletnicy oferują także wiele innych wyrobów takich jak paski, torebki, dokonują także napraw, impregnują wyroby skórzane aby je zabezpieczyć. Kaletnik wymienia zamki, sprzączki oraz inne elementy metalowe, dzięki temu możemy przedłużyć życie naszych ulubionych akcesoriów ze skóry naturalnej.

Dobrym przykładem wyrobu kaletniczego jest męski portfel ze skóry CraftPoint, wykonany ze skóry pochodzącej z włoskiej garbarni. Przeszyty jest bardzo wytrzymałą białą nicią, wymiary portfela po złożeniu to 11 x 8,5 cm, posiadają przegródki na karty oraz dodatkowe dokumenty.